Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
kłamcą. Marszałek Sejmu nie zamierza rezygnować z tego stanowiska w razie niekorzystnego wyroku. Wczoraj zadeklarował poparcie dla rządu Marka Belki i chęć rozmów o porozumieniu na lewicy.
- Prawda jest po mojej stronie. Złożyłem uczciwe oświadczenie lustracyjne - mówił wczoraj Józef Oleksy i zapowiedział, że w razie niekorzystnego dla siebie wyroku sądu lustracyjnego będzie składał apelację.
Wyrok skazujący może jednak zaowocować odwołaniem go z funkcji marszałka przez opozycję, która już teraz kręci nosem, że pracami Sejmu kieruje lider partii.
Marszałek Oleksy sam ustępować ze stanowiska nie zamierza. W poniedziałek świeżo wybrany lider SLD spotkał się z prezydentem. Wczoraj przekonywał dziennikarzy, że nieprawdą jest
kłamcą. Marszałek Sejmu nie zamierza rezygnować z tego stanowiska w razie niekorzystnego wyroku. Wczoraj zadeklarował poparcie dla rządu &lt;name type="person"&gt;Marka Belki&lt;/&gt; i chęć rozmów o porozumieniu na lewicy.<br>- Prawda jest po mojej stronie. Złożyłem uczciwe oświadczenie lustracyjne - mówił wczoraj &lt;name type="person"&gt;Józef Oleksy&lt;/&gt; i zapowiedział, że w razie niekorzystnego dla siebie wyroku sądu lustracyjnego będzie składał apelację.<br>Wyrok skazujący może jednak zaowocować odwołaniem go z funkcji marszałka przez opozycję, która już teraz kręci nosem, że pracami Sejmu kieruje lider partii.<br>Marszałek &lt;name type="person"&gt;Oleksy&lt;/&gt; sam ustępować ze stanowiska nie zamierza. W poniedziałek świeżo wybrany lider &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; spotkał się z prezydentem. Wczoraj przekonywał dziennikarzy, że nieprawdą jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego