Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
bardzo przykre. Z Małgorzatą Niezabitowską byłem zaprzyjaźniony i nie mam zamiaru zrywać przyjaźni tylko dlatego, że ujawnione zostały jakieś płody PRL-owskiej bezpieki, która nie tylko fałszowała, prowokowała, ale także mordowała. Dla mnie nie jest to podstawa do sądzenia Małgorzaty. Mam nadzieję, że Małgorzata dowiedzie swojej niewinności przed niezależnym sądem lustracyjnym - mówi Kuczyński.

Niezahartowana w boju

Niechętnie na temat problemu Niezabitowskiej wypowiadali się wczoraj politycy. Nie chcieli komentować sprawy m.in. Jan Rokita i Ludwik Dorn. Bronisław Komorowski (PO) spekulował, że ta karta z przeszłości być może była powodem wycofania się Niezabitowskiej z życia politycznego po ustąpieniu rządu Tadeusza Mazowieckiego.
- Wszyscy
bardzo przykre. Z &lt;name type="person"&gt;Małgorzatą Niezabitowską&lt;/&gt; byłem zaprzyjaźniony i nie mam zamiaru zrywać przyjaźni tylko dlatego, że ujawnione zostały jakieś płody PRL-owskiej bezpieki, która nie tylko fałszowała, prowokowała, ale także mordowała. Dla mnie nie jest to podstawa do sądzenia &lt;name type="person"&gt;Małgorzaty&lt;/&gt;. Mam nadzieję, że &lt;name type="person"&gt;Małgorzata&lt;/&gt; dowiedzie swojej niewinności przed niezależnym sądem lustracyjnym - mówi &lt;name type="person"&gt;Kuczyński&lt;/&gt;.<br><br>&lt;tit&gt;&lt;orig&gt;Niezahartowana&lt;/&gt; w boju&lt;/&gt;<br><br>Niechętnie na temat problemu &lt;name type="person"&gt;Niezabitowskiej&lt;/&gt; wypowiadali się wczoraj politycy. Nie chcieli komentować sprawy m.in. &lt;name type="person"&gt;Jan Rokita&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Ludwik Dorn&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Bronisław Komorowski&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;PO&lt;/&gt;) spekulował, że ta karta z przeszłości być może była powodem wycofania się &lt;name type="person"&gt;Niezabitowskiej&lt;/&gt; z życia politycznego po ustąpieniu rządu &lt;name type="person"&gt;Tadeusza Mazowieckiego&lt;/&gt;.<br>- Wszyscy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego