Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna
Nr: 02.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
Wysłuchaliśmy fragmentu gniewnego wystąpienia Gierka na temat robotniczych protestów w 1976 r. - polecam rekonesans po rezerwacie bezrobocia w Radomiu.
"Gazeta Wyborcza" w piątek z zachwytem zapowiadała teleturniej: "Trafionym pomysłem było zaangażowanie w roli gospodarzy członków kabaretu Elita. Trio satyryków z Wrocławia to samograj. Prowadzą teleturniej w sposób luźny, ale nie luzacki, okraszając program błyskotliwymi puentami i anegdotami. Salwy śmiechu wzbudza Szelc nieustannie pouczający, karzący i nagradzający uczestników quizu i asystentów wedle własnego widzimisię".
Nagrodami były stare PRL-owskie banknoty z fabrykami, rewolucjonistami i robotnikami. Jednak poza nimi uczestnicy programu manifestując swój "po linii i na bazie" stosunek do czasów PRL-owskich
Wysłuchaliśmy fragmentu gniewnego wystąpienia Gierka na temat robotniczych protestów w 1976 r. - polecam rekonesans po rezerwacie bezrobocia w Radomiu.<br>"Gazeta Wyborcza" w piątek z zachwytem zapowiadała teleturniej: "Trafionym pomysłem było zaangażowanie w roli gospodarzy członków kabaretu Elita. Trio satyryków z Wrocławia to samograj. Prowadzą teleturniej w sposób luźny, ale nie luzacki, okraszając program błyskotliwymi puentami i anegdotami. Salwy śmiechu wzbudza Szelc nieustannie pouczający, karzący i nagradzający uczestników quizu i asystentów wedle własnego widzimisię".<br>Nagrodami były stare PRL-owskie banknoty z fabrykami, rewolucjonistami i robotnikami. Jednak poza nimi uczestnicy programu manifestując swój "po linii i na bazie" stosunek do czasów PRL-owskich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!