Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy kulinarne
Rok: 2003
sos pomidorowy. Posiekaną cebule, czosnek i peperoncini podsmażyć na oliwie. Papryczkę wyjąć, a do rondelka wlać zmiksowane pomidory. Gotować krotko na małym ogniu, dodać posiekaną bazylię, cukier i sól.
Sos beszmelowy przyrządzić tak jak w przepisie na lasagne po bolońsku. Płaty makaronu ugotować w dużej ilości osolonej wody, ostrożnie wyjąć łyżką cedzakową i rozłożyć na czystych, wilgotnych ściereczkach.
Podsmażyć na maśle cebulę, dodać pokrojoną w paski szynkę, chwilę smażyć. Mozzarellę zetrzeć na tarce o dużych oczkach, rozgnieść widelcem, wymieszać z ricottą i połową parmezanu, cebulą z szynką i pokrojoną w paski bazylią. Doprawić do smaku pieprzem i solą.
Pośrodku każdego płata położyć
sos pomidorowy. Posiekaną cebule, czosnek i peperoncini podsmażyć na oliwie. Papryczkę wyjąć, a do rondelka wlać zmiksowane pomidory. Gotować krotko na małym ogniu, dodać posiekaną bazylię, cukier i sól.<br>Sos beszmelowy przyrządzić tak jak w przepisie na &lt;name type="prod"&gt;lasagne&lt;/&gt; po bolońsku. Płaty makaronu ugotować w dużej ilości osolonej wody, ostrożnie wyjąć łyżką cedzakową i rozłożyć na czystych, wilgotnych ściereczkach.<br>Podsmażyć na maśle cebulę, dodać pokrojoną w paski szynkę, chwilę smażyć. &lt;name type="prod"&gt;Mozzarellę&lt;/&gt; zetrzeć na tarce o dużych oczkach, rozgnieść widelcem, wymieszać z &lt;name type="prod"&gt;ricottą&lt;/&gt; i połową &lt;name type="prod"&gt;parmezanu&lt;/&gt;, cebulą z szynką i pokrojoną w paski bazylią. Doprawić do smaku pieprzem i solą.<br>Pośrodku każdego płata położyć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!