Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy kulinarne
Rok: 2003
sos pomidorowy. Posiekaną cebule, czosnek i peperoncini podsmażyć na oliwie. Papryczkę wyjąć, a do rondelka wlać zmiksowane pomidory. Gotować krotko na małym ogniu, dodać posiekaną bazylię, cukier i sól.
Sos beszmelowy przyrządzić tak jak w przepisie na lasagne po bolońsku. Płaty makaronu ugotować w dużej ilości osolonej wody, ostrożnie wyjąć łyżką cedzakową i rozłożyć na czystych, wilgotnych ściereczkach.
Podsmażyć na maśle cebulę, dodać pokrojoną w paski szynkę, chwilę smażyć. Mozzarellę zetrzeć na tarce o dużych oczkach, rozgnieść widelcem, wymieszać z ricottą i połową parmezanu, cebulą z szynką i pokrojoną w paski bazylią. Doprawić do smaku pieprzem i solą.
Pośrodku każdego płata położyć
sos pomidorowy. Posiekaną cebule, czosnek i peperoncini podsmażyć na oliwie. Papryczkę wyjąć, a do rondelka wlać zmiksowane pomidory. Gotować krotko na małym ogniu, dodać posiekaną bazylię, cukier i sól.<br>Sos beszmelowy przyrządzić tak jak w przepisie na &lt;name type="prod"&gt;lasagne&lt;/&gt; po bolońsku. Płaty makaronu ugotować w dużej ilości osolonej wody, ostrożnie wyjąć łyżką cedzakową i rozłożyć na czystych, wilgotnych ściereczkach.<br>Podsmażyć na maśle cebulę, dodać pokrojoną w paski szynkę, chwilę smażyć. &lt;name type="prod"&gt;Mozzarellę&lt;/&gt; zetrzeć na tarce o dużych oczkach, rozgnieść widelcem, wymieszać z &lt;name type="prod"&gt;ricottą&lt;/&gt; i połową &lt;name type="prod"&gt;parmezanu&lt;/&gt;, cebulą z szynką i pokrojoną w paski bazylią. Doprawić do smaku pieprzem i solą.<br>Pośrodku każdego płata położyć
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!