Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
krytykują przedstawiciele opozycji, eksperci i środowiska medyczne. - Nie usuwa podstawowych wad ustawy o Narodowym Funduszu Zdrowia. W tej formie nie nadaje się do uchwalenia - uważa Marek Balicki, senator SdPl. A samorząd lekarski już zapowiada, że jeśli ustawa zostanie uchwalona, trafi do Trybunału Konstytucyjnego.
Szczególnie krytykowane są przepisy dotyczące organizacji NFZ (ma on być nadal scentralizowaną instytucją) oraz te, które wprowadzają podział świadczeń medycznych na gwarantowane (finansowane w całości przez fundusz) oraz rekomendowane (pacjenci dopłacaliby część kosztów z własnej kieszeni).


Afera FOZZ
ABW doprowadziła właściciela Polsatu
Solorz pożyczył z funduszu

Zygmunt Solorz przyznał, że piętnaście lat temu wziął 100 mln ówczesnych złotych
krytykują przedstawiciele opozycji, eksperci i środowiska medyczne. &lt;q&gt;- Nie usuwa podstawowych wad ustawy o &lt;name type="org"&gt;Narodowym Funduszu Zdrowia&lt;/&gt;. W tej formie nie nadaje się do uchwalenia&lt;/&gt; - uważa &lt;name type="person"&gt;Marek Balicki&lt;/&gt;, senator &lt;name type="org"&gt;SdPl&lt;/&gt;. A samorząd lekarski już zapowiada, że jeśli ustawa zostanie uchwalona, trafi do &lt;name type="org"&gt;Trybunału Konstytucyjnego&lt;/&gt;.<br>Szczególnie krytykowane są przepisy dotyczące organizacji &lt;name type="org"&gt;NFZ&lt;/&gt; (ma on być nadal scentralizowaną instytucją) oraz te, które wprowadzają podział świadczeń medycznych na gwarantowane (finansowane w całości przez fundusz) oraz rekomendowane (pacjenci dopłacaliby część kosztów z własnej kieszeni).&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;Afera &lt;name type="org"&gt;FOZZ&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="org"&gt;ABW&lt;/&gt; doprowadziła właściciela &lt;name type="org"&gt;Polsatu&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Solorz&lt;/&gt; pożyczył z funduszu&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="person"&gt;Zygmunt Solorz&lt;/&gt; przyznał, że piętnaście lat temu wziął 100 mln ówczesnych złotych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego