Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
między kobietami. To jest to, co daje prawdziwą siłę.
COSMO: Rewolucja seksualna jest w dużej mierze dziełem tzw. drugiej fali, ale feministki są uważane za "mało kobiece" i "aseksualne". Wszystkie korzystamy ze zdobyczy feminizmu: z praw wyborczych, możliwości studiowania, realizowania swojej kariery zawodowej, ale wiele kobiet odmawia wam uznania. Nie macie poczucia syzyfowej pracy, ciągłego ograbiania was z dorobku?
Beata: Dorobek feminizmu stał się częścią ogólnej kultury. To, co mówisz: że kobiety korzystające z tych zdobyczy twierdzą, że zawdzięczają je postępowi społecznemu, a nie feminizmowi, potwierdza tę tezę. Już nie jesteśmy subkulturą, tworzymy kulturę!
Basia: To prawda, przedtem były to fale
między kobietami. To jest to, co daje prawdziwą siłę.<br>COSMO: Rewolucja seksualna jest w dużej mierze dziełem tzw. drugiej fali, ale feministki są uważane za "mało kobiece" i "aseksualne". Wszystkie korzystamy ze zdobyczy feminizmu: z praw wyborczych, możliwości studiowania, realizowania swojej kariery zawodowej, ale wiele kobiet odmawia wam uznania. Nie macie poczucia syzyfowej pracy, ciągłego ograbiania was z dorobku?<br>Beata: Dorobek feminizmu stał się częścią ogólnej kultury. To, co mówisz: że kobiety korzystające z tych zdobyczy twierdzą, że zawdzięczają je postępowi społecznemu, a nie feminizmowi, potwierdza tę tezę. Już nie jesteśmy subkulturą, tworzymy kulturę!<br>Basia: To prawda, przedtem były to fale
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego