Typ tekstu: Książka
Autor: Bojarska Teresa
Tytuł: Świtanie, przemijanie
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1980
najpewniej wszystkich postawią pod ścianą białego dworu i rozstrzelają. Swoje przepowiednie kończył zwykle wspominkami z okresu 1917 i 1918 roku, który to czas spędził w okolicach Moskwy. Wspominał również tragiczny los cara oraz jego rodziny.
- A jednak tylko monarchia ma jeszcze rację bytu i zapewnia inteligencji jako taką egzystencję. Ot, macie, co narobił w świecie ten parias, pacykarz ścian! - kończył swoje wywody. - Gdyby angielski książę Windsoru przyjął polską koronę, gdyby wylądował u nas z naszą armią, ha, wszystko może jeszcze obróciłoby się dla nas na dobre - marzył.
Mecenas, który najczęściej towarzyszył panu Olesiowi, wzruszał wtedy ramionami i odchodził. Skarżył się, że
najpewniej wszystkich postawią pod ścianą białego dworu i rozstrzelają. Swoje przepowiednie kończył zwykle wspominkami z okresu 1917 i 1918 roku, który to czas spędził w okolicach Moskwy. Wspominał również tragiczny los cara oraz jego rodziny.<br>- A jednak tylko monarchia ma jeszcze rację bytu i zapewnia inteligencji jako taką egzystencję. Ot, macie, co narobił w świecie ten parias, pacykarz ścian! - kończył swoje wywody. - Gdyby angielski książę Windsoru przyjął polską koronę, gdyby wylądował u nas z naszą armią, ha, wszystko może jeszcze obróciłoby się dla nas na dobre - marzył.<br>Mecenas, który najczęściej towarzyszył panu Olesiowi, wzruszał wtedy ramionami i odchodził. Skarżył się, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego