Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
rozwiązanie tego układu równań różniczkowych. Gdy łańcuch jest złożony z n członów, zakładamy, że w czasie ((...)) 0 istnieje tylko substancja macierzysta ((...)) a więc ((...)) i stosujemy rozwiązanie Batemana:
Gdy ((...)) dodajemy do rozwiązania Batemana dla ((...)) łańcuchu złożonym z n członów rozwiązanie dla ((...)) łańcuchu złożonym z 1 członów, zakładając, że substancja 2 jest macierzysta ((...)) w czasie ((...)) dalej rozwiązanie dla ((...)) o łańcuchu złożonym z 2 członów itd.
Obecnie, przy rozwiniętej technice obliczeniowej, rozwiązania numeryczne, dla dowolnego członu podanego układu równań, nie stanowią trudności.
Dobrą ilustracją licznych, następujących po sobie, rozpadów jest przypadek polonu ((...)) pokazany na rys. 2.8.
Z ((...)) powstaje szybko na drodze rozpadu ((...)), którego
rozwiązanie tego układu równań różniczkowych. Gdy łańcuch jest złożony z n członów, zakładamy, że w czasie ((...)) 0 istnieje tylko substancja macierzysta ((...)) a więc ((...)) i stosujemy rozwiązanie Batemana:<br> Gdy ((...)) dodajemy do rozwiązania Batemana dla ((...)) łańcuchu złożonym z n członów rozwiązanie dla ((...)) łańcuchu złożonym z 1 członów, zakładając, że substancja 2 jest macierzysta ((...)) w czasie ((...)) dalej rozwiązanie dla ((...)) o łańcuchu złożonym z 2 członów itd.<br> Obecnie, przy rozwiniętej technice obliczeniowej, rozwiązania numeryczne, dla dowolnego członu podanego układu równań, nie stanowią trudności.<br> Dobrą ilustracją licznych, następujących po sobie, rozpadów jest przypadek polonu ((...)) pokazany na rys. 2.8.<br> Z ((...)) powstaje szybko na drodze rozpadu ((...)), którego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego