Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
ale docent myśli o kolorowym) nie może zrozumieć potrzeby takich przekręceń. Patrzy z wyrzutem na swego pana, nim ulokuje się wygodnie na jego brzuchu lub plecach.

Problematyki "inteligenckiego zła" nie zrodziły jakieś prześladowania. W Polsce coraz mniej antyinteligenckości, bo coraz więcej inteligentów. Inteligenci nie będą występowali przeciw sobie, na tyle mają oleju w głowie. (Pod tym względem docent jest wyjątkiem). Nie będą też występowali przeciw robotnikom i chłopom (bo nie wolno, zresztą i po co), ani przeciw ogrodnikom czy ajentom handlowym. W ogóle przeciw nikomu występować nie będą.

Przeciwko intelektualistom i inteligentom wystąpił natomiast były prezydent USA, Richard Nixon. Ciekawe, że ten temat narzucał
ale docent myśli o kolorowym) nie może zrozumieć potrzeby takich przekręceń. Patrzy z wyrzutem na swego pana, nim ulokuje się wygodnie na jego brzuchu lub plecach.<br><br> Problematyki "inteligenckiego zła" nie zrodziły jakieś prześladowania. W Polsce coraz mniej &lt;orig&gt;antyinteligenckości&lt;/&gt;, bo coraz więcej inteligentów. Inteligenci nie będą występowali przeciw sobie, na tyle mają oleju w głowie. (Pod tym względem docent jest wyjątkiem). Nie będą też występowali przeciw robotnikom i chłopom (bo nie wolno, zresztą i po co), ani przeciw ogrodnikom czy ajentom handlowym. W ogóle przeciw nikomu występować nie będą. <br><br> Przeciwko intelektualistom i inteligentom wystąpił natomiast były prezydent USA, Richard Nixon. Ciekawe, że ten temat narzucał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!