Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
jagiellońskim, herbem ziemi kaliskiej i kilkoma herbami szlacheckimi. Kościół gruntownie restaurowany 1898-1900 i w 1986.
Wyposażenie wnętrza pseudogotyckie.
W Gosławicach zaczyna się malowniczy ciąg jezior ślesińskich, przez Kanał Ślesiński połączonych z Gopłem. Jeziora Gosławskie, Pątnowskie, Licheńskie, Mikorzyńskie i Ślesińskie stanowią zamknięty obieg chłodniczy dla elektrowni "Konin" i "Pątnów". Jeziora mają wodę podgrzaną i nie zamarzają. Ażeby zapobiec nadmiernemu rozwojowi roślinności wodnej, sprowadzono tu z syberyjskiej części d. ZSRR ryby roślinożerne: amura białego oraz tołpygi - białą i pstrą, odznaczające się szybkim przyrostem masy. W Gosławicach utworzono gospodarstwo rybackie zajmujące się również hodowlą narybku ryb roślinożernych.
Gospodarstwo ma do dyspozycji 320ha stawów
jagiellońskim, herbem ziemi kaliskiej i kilkoma herbami szlacheckimi. Kościół gruntownie restaurowany 1898-1900 i w 1986.<br>Wyposażenie wnętrza pseudogotyckie.<br>W Gosławicach zaczyna się malowniczy ciąg jezior ślesińskich, przez Kanał Ślesiński połączonych z Gopłem. Jeziora Gosławskie, Pątnowskie, Licheńskie, Mikorzyńskie i Ślesińskie stanowią zamknięty obieg chłodniczy dla elektrowni "Konin" i "Pątnów". Jeziora mają wodę podgrzaną i nie zamarzają. Ażeby zapobiec nadmiernemu rozwojowi roślinności wodnej, sprowadzono tu z syberyjskiej części d. ZSRR ryby roślinożerne: amura białego oraz tołpygi - białą i pstrą, odznaczające się szybkim przyrostem masy. W Gosławicach utworzono gospodarstwo rybackie zajmujące się również hodowlą narybku ryb roślinożernych.<br>Gospodarstwo ma do dyspozycji 320ha stawów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego