Typ tekstu: Książka
Autor: Żurakowska Zofia
Tytuł: Jutro niedziela
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1928
i spokojem.
- Psa niech pan trzymajom, bo się z naszym pokąsa - przestrzegła kobieta w ganku. - Zajdzie, kiedy tak.
Wyniosła im w ganek pięknie zsiadłego mleka garnczek, bochen czarnego chleba i biały ser. Jak spod ziemi wyrosła wokoło przybyszów chmara dzieci różnej wielkości i gatunku - paroletni smarkacz w koszuli wyglądającej rozporkiem majtek, dziewczynina w suto marszczonej spódnicy - inne zaś zgoła obdarte, świecące barwą zdrowego ciała, jasnością czupryn płowych jak dojrzałe żyto. Wielka powaga malowała się na tych wszystkich twarzyczkach, a oczy niebieskie, szeroko otwarte, śledziły każdy ruch niespodziewanych gości z natężeniem i nieufnością.
Bobek, piesek delikatny i skromny, czuł się dziwnie i
i spokojem. <br>- Psa niech pan &lt;orig reg="trzymają"&gt;trzymajom&lt;/&gt;, bo się z naszym pokąsa - przestrzegła kobieta w ganku. - Zajdzie, kiedy tak. <br>Wyniosła im w ganek pięknie zsiadłego mleka garnczek, bochen czarnego chleba i biały ser. Jak spod ziemi wyrosła wokoło przybyszów chmara dzieci różnej wielkości i gatunku - paroletni smarkacz w koszuli wyglądającej rozporkiem majtek, dziewczynina w suto marszczonej spódnicy - inne zaś zgoła obdarte, świecące barwą zdrowego ciała, jasnością czupryn płowych jak dojrzałe żyto. Wielka powaga malowała się na tych wszystkich twarzyczkach, a oczy niebieskie, szeroko otwarte, śledziły każdy ruch niespodziewanych gości z natężeniem i nieufnością. <br>Bobek, piesek delikatny i skromny, czuł się dziwnie i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!