Typ tekstu: Książka
Autor: Joanna Kulmowa
Tytuł: Topografia myślenia
Rok: 2001
Wieśka jest bratanicą Jasia i wynalazkiem mamusi: mam się bawić z robotniczym dzieckiem, żeby niczyj los nie był mi obcy. Wiesia ma zeza, piegi i wielką szopę loków na głowie, więc Kobierzynka nazywa ją "ta moja kudła". Kudła jest wesoła i nigdy się nie kłócimy, nawet kiedy robię z niej majtka na moim okręcie z desek albo skaczemy po stromych workach z wełną w przyfabrycznej szopie. Więc dbam o nią i jej los nie jest mi obcy. Na zmianę jeździmy na koźle, obok Jasia Kobiery, wołając: "Na bok, bo jedzie pan babok!"
Baśka, w przeciwieństwie do Kuca, pokornie daje się zaprzęgać
Wieśka jest bratanicą Jasia i wynalazkiem mamusi: mam się bawić z robotniczym dzieckiem, żeby niczyj los nie był mi obcy. Wiesia ma zeza, piegi i wielką szopę loków na głowie, więc Kobierzynka nazywa ją "ta moja kudła". Kudła jest wesoła i nigdy się nie kłócimy, nawet kiedy robię z niej majtka na moim okręcie z desek albo skaczemy po stromych workach z wełną w przyfabrycznej szopie. Więc dbam o nią i jej los nie jest mi obcy. Na zmianę jeździmy na koźle, obok Jasia Kobiery, wołając: "Na bok, bo jedzie pan babok!"<br>Baśka, w przeciwieństwie do Kuca, pokornie daje się zaprzęgać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!