Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Karan
Nr: 9-10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
człowiek jest absolutnie bezcenny, jego życie - niezależnie od tego kim był i co robił w przeszłości - jest święte, zatem należy szanować godność każdej istoty ludzkiej.
Ewangelia mówi, że Chrystus, który nie wahał się głosić swojej radykalnej etyki życia opartej na obietnicy nadejścia Królestwa Bożego, nigdy nie przestał wyciągać ręki do maluczkich i odtrąconych, nawet jeśli nie potrafili sprostać wymaganiom Jego nauki. Chrystus przebaczał i przywracał zdrowie tym, którzy tego potrzebowali. A gdy niektórzy protestowali przeciwko jego miłosierdziu, odpowiadał: "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień".
(J 8,7.)
Dlatego my, uczniowie Chrystusa traktujemy AIDS jako wyzwanie wymagające od
człowiek jest absolutnie bezcenny, jego życie - niezależnie od tego kim był i co robił w przeszłości - jest święte, zatem należy szanować godność każdej istoty ludzkiej.&lt;/&gt;<br>Ewangelia mówi, że Chrystus, który nie wahał się głosić swojej radykalnej etyki życia opartej na obietnicy nadejścia Królestwa Bożego, nigdy nie przestał wyciągać ręki do maluczkich i odtrąconych, nawet jeśli nie potrafili sprostać wymaganiom Jego nauki. Chrystus przebaczał i przywracał zdrowie tym, którzy tego potrzebowali. A gdy niektórzy protestowali przeciwko jego miłosierdziu, odpowiadał: "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień". <br>(J 8,7.)<br>Dlatego my, uczniowie Chrystusa traktujemy AIDS jako wyzwanie wymagające od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego