Typ tekstu: Książka
Autor: Bilica Jerzy
Tytuł: Telefony z Eufonii. Felietony wygłaszane 1991-1992 w Programie II Polskiego Radia
Rok wydania: 1995
Lata powstania: 1991-1992
imię i nazwisko - Pierre Dolin - ach, ku rozpaczy eufońskich onomastów, którym ta nierozwikłana zagadka wciąż sen z oczu spędza i tak ich skutecznie gnębi, że się z nosami spuszczonymi na kwintę do późnej nocy po sypialni snują, w innych (ku zatroskaniu żon) językoznawczych obowiązkach się zaniedbując, i tylko w kółko mamroczą pod nosem: "Pierre Dolin? Pierre Dolin? Pierre..., eee, bulwa nać!"
10 marca 1992

O Telefonach z Eufonii

Telefony z Eufonii nazywane bywają felietonami. Chyba nie najzupełniej ściśle. Telefony z Eufonii może i przybierają formę felietonów, lecz przede wszystkim są one korespondencjami.
Korespondencją zwykło się określać listy nadsyłane do gazety przez
imię i nazwisko - Pierre Dolin - ach, ku rozpaczy eufońskich onomastów, którym ta nierozwikłana zagadka wciąż sen z oczu spędza i tak ich skutecznie gnębi, że się z nosami spuszczonymi na kwintę do późnej nocy po sypialni snują, w innych (ku zatroskaniu żon) językoznawczych obowiązkach się zaniedbując, i tylko w kółko mamroczą pod nosem: "Pierre Dolin? Pierre Dolin? Pierre..., eee, bulwa nać!"<br>10 marca 1992<br><br>&lt;tit&gt;O Telefonach z Eufonii&lt;/&gt;<br><br>Telefony z Eufonii nazywane bywają felietonami. Chyba nie najzupełniej ściśle. Telefony z Eufonii może i przybierają formę felietonów, lecz przede wszystkim są one korespondencjami. <br>Korespondencją zwykło się określać listy nadsyłane do gazety przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego