Typ tekstu: Książka
Autor: Bilica Jerzy
Tytuł: Telefony z Eufonii. Felietony wygłaszane 1991-1992 w Programie II Polskiego Radia
Rok wydania: 1995
Lata powstania: 1991-1992
duch. Nastąpił krach "Krachu Muzycznego". Czasopismo przestało wychodzić.
Jak do tego doszło?
"Krach Muzyczny" był dotowany przez eufońskie ministerstwo kultury, samo biedne jak mysz kościelna. Redakcja dwutygodnika wiedząc, że subsydium będzie w końcu cofnięte, zaczęła na własną rękę szukać możliwości zapewnienia sobie bytu. Wyglądało na to, że najlepszym rozwiązaniem byłby mariaż z nowopowstałym dziennikiem ogólnoeufońskim. Nasz dwutygodnik miał się w nim ukazywać jako periodyczny dodatek muzyczny. Idea ciekawa. Jej realizacja z pewnością by przysporzyła muzycznym artykułom czytelników, lecz zarazem odebrała czasopismu niezależność.
Hmn, wprawdzie bywa w małżeństwie, że jedna strona traci w nim nazwisko, a druga wolność, lecz żeby tracić i
duch. Nastąpił krach "Krachu Muzycznego". Czasopismo przestało wychodzić. <br>Jak do tego doszło?<br>"Krach Muzyczny" był dotowany przez eufońskie ministerstwo kultury, samo biedne jak mysz kościelna. Redakcja dwutygodnika wiedząc, że subsydium będzie w końcu cofnięte, zaczęła na własną rękę szukać możliwości zapewnienia sobie bytu. Wyglądało na to, że najlepszym rozwiązaniem byłby mariaż z nowopowstałym dziennikiem ogólnoeufońskim. Nasz dwutygodnik miał się w nim ukazywać jako periodyczny dodatek muzyczny. Idea ciekawa. Jej realizacja z pewnością by przysporzyła muzycznym artykułom czytelników, lecz zarazem odebrała czasopismu niezależność. <br>Hmn, wprawdzie bywa w małżeństwie, że jedna strona traci w nim nazwisko, a druga wolność, lecz żeby tracić i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!