Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dziennik Polski
Nr: 2/6
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1998
nie jest sukces w jednym czy drugim występie, lecz obrona tytułu mistrza Polski.
(KAW)


Czarna księga

- Pieniądze wydawane na ochronę zdrowia są marnotrawione - twierdzi resort finansów. W wielu dziedzinach konieczne są oszczędności, a nie wzrost nakładów budżetowych - ocenił wiceminister finansów Rafał Zagórny.
Resort finansów przedstawił dziennikarzom raport zatytułowany "Czarna księga marnotrawstwa w ochronie zdrowia". Raport został przygotowany na podstawie opracowań ekspertów Banku Światowego i Najwyższej Izby Kontroli. Z dokumentu wynika, że całkowite wydatki na cele zdrowotne wynoszą w Polsce ok. 7,0-7,4 proc. - W relacji do PKB poziom naszych wydatków na zdrowie jest właściwy - uważa MF.
Zdaniem Zagórnego, wzrost
nie jest sukces w jednym czy drugim występie, lecz obrona tytułu mistrza Polski.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(KAW)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Czarna księga&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;q&gt;- Pieniądze wydawane na ochronę zdrowia są marnotrawione - twierdzi resort finansów. W wielu dziedzinach konieczne są oszczędności, a nie wzrost nakładów budżetowych&lt;/&gt; - ocenił wiceminister finansów Rafał Zagórny.&lt;/&gt;<br>Resort finansów przedstawił dziennikarzom raport zatytułowany "Czarna księga marnotrawstwa w ochronie zdrowia". Raport został przygotowany na podstawie opracowań ekspertów Banku Światowego i Najwyższej Izby Kontroli. Z dokumentu wynika, że całkowite wydatki na cele zdrowotne wynoszą w Polsce ok. 7,0-7,4 proc. &lt;q&gt;- W relacji do PKB poziom naszych wydatków na zdrowie jest właściwy&lt;/&gt; - uważa MF.<br>Zdaniem Zagórnego, wzrost
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego