Typ tekstu: Książka
Autor: Fijewski Piotr
Tytuł: Jak rozwinąć skrzydła
Rok: 1996
tych reakcji to tylko Twoje subiektywne przypuszczenia. Dlatego też, gdy spotykasz się z bezsłownymi reakcjami na Ciebie, ważne jest, abyś miał świadomość, co jest faktem w tej sytuacji, a co powstaje w Twojej wyobraźni (Twoje domysły, hipotezy).
Przyjrzyjmy się teraz trzem możliwym przebiegom rozmowy z pierwszego przykładu poprzedniej sesji:
Mówisz matce o swoim sukcesie zawodowym. Matka lekko kręci głową, głęboko wzdycha.
Ty (wydaje Ci się, że matka jest z Ciebie niezadowolona, że "nie takich sukcesów się po Tobie spodziewała") mówisz więc ze złością: "A... już nic ci nie będę o sobie opowiadał. Nie, to nie."
Matka: "Ale, nie rozumiem... co ty
tych reakcji to tylko Twoje subiektywne przypuszczenia. Dlatego też, gdy spotykasz się z bezsłownymi reakcjami na Ciebie, ważne jest, abyś miał świadomość, co jest faktem w tej sytuacji, a co powstaje w Twojej wyobraźni (Twoje domysły, hipotezy).<br>Przyjrzyjmy się teraz trzem możliwym przebiegom rozmowy z pierwszego przykładu poprzedniej sesji:<br>Mówisz matce o swoim sukcesie zawodowym. Matka lekko kręci głową, głęboko wzdycha.<br>Ty (wydaje Ci się, że matka jest z Ciebie niezadowolona, że "nie takich sukcesów się po Tobie spodziewała") mówisz więc ze złością: "A... już nic ci nie będę o sobie opowiadał. Nie, to nie."<br>Matka: "Ale, nie rozumiem... co ty
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego