Typ tekstu: Książka
Autor: red. Gomulicka Barbara
Tytuł: Pisarze polskiego oświecenia
Rok: 1996
przypisku do rozprawy O wierszowaniu. W kręgu tych doświadczeń powstaje ciekawy wiersz Do Stanisława Trembeckiego, który mimo braku łacińskiej „ścisłości", pasował Felińskiego na poetę, „godzien stanąć obok płodów Krasickiego i Naruszewicza".
Doświadczenie drugie było politycznej natury: przy boku Czackiego włączył się Feliński w „posługi krajowe". Porządkuje prawdopodobnie metrykę koronną, zaczyna wydawać anonimowe ulotne pisma polityczne, towarzyszy Czackiemu w podróży do Krakowa, gdzie Czacki, Horain i Wawrzecki „z polecenia Sejmu skarbiec królewski przeglądają". Z tego czasu pochodzi bezimiennie wydana broszura Myśli do projektu formy rządu co do szlachty mniej majętnej (Warszawa 1790).
Czacki zapewnia Felińskiemu dalszy pobyt w
przypisku do rozprawy O wierszowaniu. W kręgu tych doświadczeń powstaje ciekawy wiersz Do Stanisława Trembeckiego, który mimo braku łacińskiej &#132;ścisłości", pasował Felińskiego na poetę, &#132;godzien &lt;gap&gt; stanąć obok płodów Krasickiego i Naruszewicza".<br> Doświadczenie drugie było politycznej natury: przy boku Czackiego włączył się Feliński w &#132;posługi krajowe". Porządkuje prawdopodobnie metrykę koronną, zaczyna wydawać anonimowe ulotne pisma polityczne, towarzyszy Czackiemu w podróży do Krakowa, gdzie Czacki, Horain i Wawrzecki &#132;z polecenia Sejmu skarbiec królewski przeglądają". Z tego czasu pochodzi bezimiennie wydana broszura Myśli do projektu formy rządu co do szlachty mniej majętnej (Warszawa 1790).<br> Czacki zapewnia Felińskiemu dalszy pobyt w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego