Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 11
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1987
Garlińskiego, Bronisława Przyłuskiego, Kazimierza Sowińskiego i Ignacego Wieniewskiego. Żyje z nich tylko obecny redaktor Pamiętnika, Józef Garliński.
W słowie wstępnym Komitet wyraził nadzieję, że "wydawnictwo nasze obejmie eseje i artykuły na temat poezji, prozy, twórczości dramatycznej, historii, krytyki, tłumaczeń i poloników, a w części sprawozdawczej - nagrody pisarskie, osiągnięcia firm wydawniczych, metryki wychodźczych instytucji kulturalnych, życie polskie na wszystkich kontynentach itd."
A dalej: "mamy nadzieję, że Pamiętnik Literacki utrzyma się jako stała pozycja wydawnicza naszego Związku, i że będzie się ukazywać co kilka lat, oparty na pracach wielu polskich pisarzy z różnych zakątków świata".
Początki były trudne, odzew pisarzy z dalekich krajów
Garlińskiego, Bronisława Przyłuskiego, Kazimierza Sowińskiego i Ignacego Wieniewskiego. Żyje z nich tylko obecny redaktor Pamiętnika, Józef Garliński.<br>W słowie wstępnym Komitet wyraził nadzieję, że &lt;q&gt;"wydawnictwo nasze obejmie eseje i artykuły na temat poezji, prozy, twórczości dramatycznej, historii, krytyki, tłumaczeń i poloników, a w części sprawozdawczej - nagrody pisarskie, osiągnięcia firm wydawniczych, metryki wychodźczych instytucji kulturalnych, życie polskie na wszystkich kontynentach itd."&lt;/&gt;<br>A dalej: &lt;q&gt;"mamy nadzieję, że Pamiętnik Literacki utrzyma się jako stała pozycja wydawnicza naszego Związku, i że będzie się ukazywać co kilka lat, oparty na pracach wielu polskich pisarzy z różnych zakątków świata"&lt;/&gt;.<br>Początki były trudne, odzew pisarzy z dalekich krajów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego