Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Nafty Polskiej w Orlenie. Konsekwencją byłoby osłabienie pozycji skarbu państwa w spółce, wzrosłaby za to siła innych akcjonariuszy, w tym firmy Kulczyka.
- Chodziły takie głosy po Ministerstwie Skarbu - przyznał Gierej. Przewodniczący Józef Gruszka (PSL) nieubłaganie liczył posłom czas (każdy wczoraj miał na swe pytania tylko 15 minut). Lider Ligi, który miał ochotę na dalsze przesłuchanie, był niepocieszony. - Niestety, to pan przewodniczący jest u nas "Pierwszym" - komentował Giertych, wywołując rozbawienie na sali.

SITARSKI INACZEJ NIŻ KULCZYK

Ireneusz Sitarski, b. wiceminister skarbu, zaprzeczył wczoraj przed komisją zeznaniom składanym dzień wcześniej przez Jana Kulczyka.
Biznesmen mówił, że w 2002 roku wcale nie chciał mieć nadreprezentacji
Nafty Polskiej&lt;/&gt; w &lt;name type="org"&gt;Orlenie&lt;/&gt;. Konsekwencją byłoby osłabienie pozycji skarbu państwa w spółce, wzrosłaby za to siła innych akcjonariuszy, w tym firmy &lt;name type="person"&gt;Kulczyka&lt;/&gt;.<br>- Chodziły takie głosy po &lt;name type="org"&gt;Ministerstwie Skarbu&lt;/&gt; - przyznał &lt;name type="person"&gt;Gierej&lt;/&gt;. Przewodniczący &lt;name type="person"&gt;Józef Gruszka&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;PSL&lt;/&gt;) nieubłaganie liczył posłom czas (każdy wczoraj miał na swe pytania tylko 15 minut). Lider &lt;name type="org"&gt;Ligi&lt;/&gt;, który miał ochotę na dalsze przesłuchanie, był niepocieszony. - Niestety, to pan przewodniczący jest u nas "Pierwszym" - komentował &lt;name type="person"&gt;Giertych&lt;/&gt;, wywołując rozbawienie na sali.<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;SITARSKI&lt;/&gt; INACZEJ NIŻ &lt;name type="person"&gt;KULCZYK&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;name type="person"&gt;Ireneusz Sitarski&lt;/&gt;, b. wiceminister skarbu, zaprzeczył wczoraj przed komisją zeznaniom składanym dzień wcześniej przez &lt;name type="person"&gt;Jana Kulczyka&lt;/&gt;.<br>Biznesmen mówił, że w 2002 roku wcale nie chciał mieć &lt;orig&gt;nadreprezentacji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego