Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
gdy ten był ministrem rolnictwa. Dzień przed śmiercią Karpia Chrzanowski nieoczekiwanie wyjechał z rodziną do Stanów Zjednoczonych, a potem zrzekł się mandatu posła. Tłumaczy, że wyjechał, "bo miał dość sceny politycznej w Polsce, a interesy łatwiej robi się w Ameryce". Zarzeka się, że nie znał Karpia.
Wassermann nie potwierdził, że miał otrzymać od Karpia sensacyjne informacje o tajemniczych powiązaniach na rynku paliwowym i o osobie związanej z tym biznesem.
"Kilka dni przed wypadkiem (Karp) powiedział posłowi (Wassermannowi), że ma ważne informacje na temat Gmyrka. Obiecał, że szczegóły poda podczas następnego spotkania. Nie zdążył" - napisano w cytowanym artykule. Wassermann protestuje: - Karp nie
gdy ten był ministrem rolnictwa. Dzień przed śmiercią &lt;name type="person"&gt;Karpia&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Chrzanowski&lt;/&gt; nieoczekiwanie wyjechał z rodziną do &lt;name type="place"&gt;Stanów Zjednoczonych&lt;/&gt;, a potem zrzekł się mandatu posła. Tłumaczy, że wyjechał, &lt;q&gt;"bo miał dość sceny politycznej w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt;, a interesy łatwiej robi się w &lt;name type="place"&gt;Ameryce&lt;/&gt;"&lt;/&gt;. Zarzeka się, że nie znał &lt;name type="person"&gt;Karpia&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="person"&gt;Wassermann&lt;/&gt; nie potwierdził, że miał otrzymać od &lt;name type="person"&gt;Karpia&lt;/&gt; sensacyjne informacje o tajemniczych powiązaniach na rynku paliwowym i o osobie związanej z tym biznesem.<br>&lt;q&gt;"Kilka dni przed wypadkiem (&lt;name type="person"&gt;Karp&lt;/&gt;) powiedział posłowi (&lt;name type="person"&gt;Wassermannowi&lt;/&gt;), że ma ważne informacje na temat &lt;name type="person"&gt;Gmyrka&lt;/&gt;. Obiecał, że szczegóły poda podczas następnego spotkania. Nie zdążył"&lt;/&gt; - napisano w cytowanym artykule. &lt;name type="person"&gt;Wassermann&lt;/&gt; protestuje: - &lt;name type="person"&gt;Karp&lt;/&gt; nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!