Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.29
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ostatniej chwili. Być może jest to również związane z niewystarczającą liczbą badań diagnostycznych i zbyt późnym rozpoznawaniem schorzeń.
Oprócz danych niepokojących są też bardziej optymistyczne. Coraz więcej osób stać na kupowanie leków. Chociaż nadal nie ma na nie pieniędzy co czwarty pacjent, to trzeba pamiętać, że jeszcze cztery lata temu miał z tym kłopoty co trzeci. - Poprawa jest wyraźna, chociaż niewątpliwie jest to nadal poważny problem - przyznaje Wiktor Górecki, współautor badania.
Z badań socjologicznych przeprowadzonych w 2003 r. wynika, że na leki wydajemy coraz więcej pieniędzy. Jak więc tłumaczyć lepsze opinie pacjentów o dostępności lekarstw? - Być może lekarze przestali przepisywać uboższym
ostatniej chwili. Być może jest to również związane z niewystarczającą liczbą badań diagnostycznych i zbyt późnym rozpoznawaniem schorzeń.<br>Oprócz danych niepokojących są też bardziej optymistyczne. Coraz więcej osób stać na kupowanie leków. Chociaż nadal nie ma na nie pieniędzy co czwarty pacjent, to trzeba pamiętać, że jeszcze cztery lata temu miał z tym kłopoty co trzeci. - Poprawa jest wyraźna, chociaż niewątpliwie jest to nadal poważny problem - przyznaje &lt;name type="person"&gt;Wiktor Górecki&lt;/&gt;, współautor badania.<br>Z badań socjologicznych przeprowadzonych w 2003 r. wynika, że na leki wydajemy coraz więcej pieniędzy. Jak więc tłumaczyć lepsze opinie pacjentów o dostępności lekarstw? - Być może lekarze przestali przepisywać uboższym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!