Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna
Nr: 02.24
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
Kaczmarek i były prezes Nafty Polskiej Maciej Gierej mieli wziąć za umożliwienie sprzedaży Rafinerii Gdańskiej rosyjskiemu koncernowi naftowemu Łukoil.
Kratiuk wyjaśnił komisji, że już w listopadzie 2001 r. prowadził z byłym prezesem Orlenu Andrzejem Modrzejewskim rozmowy na temat jego rezygnacji. W tym czasie był doradcą Kaczmarka, ówczesnego ministra skarbu. Modrzejewski miał zadeklarować złożenie rezygnacji, ale dopiero po przyjęciu bilansu spółki, tak by mógł otrzymać premię za cały rok.
Zapewnił, że 7 lutego 2002 r., w dniu zatrzymania Modrzejewskiego przez UOP, Kaczmarek nie miał wątpliwości, że rada nadzorcza spółki następnego dnia odwoła Modrzejewskiego - do czego zresztą doszło.
Tego samego dnia podczas spotkania
Kaczmarek i były prezes Nafty Polskiej Maciej Gierej mieli wziąć za umożliwienie sprzedaży Rafinerii Gdańskiej rosyjskiemu koncernowi naftowemu Łukoil.<br>Kratiuk wyjaśnił komisji, że już w listopadzie 2001 r. prowadził z byłym prezesem Orlenu Andrzejem Modrzejewskim rozmowy na temat jego rezygnacji. W tym czasie był doradcą Kaczmarka, ówczesnego ministra skarbu. Modrzejewski miał zadeklarować złożenie rezygnacji, ale dopiero po przyjęciu bilansu spółki, tak by mógł otrzymać premię za cały rok. <br>Zapewnił, że 7 lutego 2002 r., w dniu zatrzymania Modrzejewskiego przez UOP, Kaczmarek nie miał wątpliwości, że rada nadzorcza spółki następnego dnia odwoła Modrzejewskiego - do czego zresztą doszło. <br>Tego samego dnia podczas spotkania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego