Typ tekstu: Książka
Autor: Uniłowski Zbigniew
Tytuł: Wspólny pokój
Rok wydania: 1976
Rok powstania: 1932
Raptem na podwórku podniósł się wrzask potworny. Lucjan drgnął i otworzył oczy. Poznał głos stróżki: "Ty małpo diabelna! Ty szychto! Bede na ciebie całe życie harować? Zamietasz czy nie?" Inny głos kobiecy: "Ach, ty szlajo! Kto wczoraj zamietał? Nie ja?'' - "Wont, flądro, mi z bramy, bo cie mietłom zatłuke!" - "Ty mie mietłom! Mietłom?! Jebu twoju mać!" - "A czem, moze welunem? Masz, a masz, ścierwo diabelne!"
Rozległy się suche uderzenia, trzask drzewa i okrzyki. Ktoś z okna drugiego piętra wymyślał głośno. Do pokoju wbiegła rozczochrana Stukonisowa w pąsowym szlafroku i wyjrzała przez okno:
- Żeby już raz zaraza jaka te stare żmije poskręcała
Raptem na podwórku podniósł się wrzask potworny. Lucjan drgnął i otworzył oczy. Poznał głos stróżki: "Ty małpo diabelna! Ty szychto! &lt;orig reg="będę"&gt;Bede&lt;/&gt; na ciebie całe życie harować? &lt;orig reg="zamiatasz"&gt;Zamietasz&lt;/&gt; czy nie?" &lt;page nr=47&gt; Inny głos kobiecy: "Ach, ty szlajo! Kto wczoraj &lt;orig reg="zamiatał"&gt;zamietał&lt;/&gt;? Nie ja?'' - "Wont, flądro, mi z bramy, bo &lt;orig reg="cię"&gt;cie&lt;/&gt; &lt;orig reg="miotłą"&gt;mietłom&lt;/&gt; &lt;orig reg="zatłukę"&gt;zatłuke&lt;/&gt;!" - "Ty &lt;orig reg="mnie"&gt;mie&lt;/&gt; &lt;orig reg="miotłą"&gt;mietłom&lt;/&gt;! &lt;orig reg="miotłą"&gt;Mietłom&lt;/&gt;?! &lt;foreign&gt;Jebu twoju mać!&lt;/&gt;" - "A &lt;orig&gt;czem&lt;/&gt;, &lt;orig reg="może"&gt;moze&lt;/&gt; &lt;orig&gt;welunem&lt;/&gt;? Masz, a masz, ścierwo diabelne!"<br>Rozległy się suche uderzenia, trzask drzewa i okrzyki. Ktoś z okna drugiego piętra wymyślał głośno. Do pokoju wbiegła rozczochrana Stukonisowa w pąsowym szlafroku i wyjrzała przez okno:<br>- Żeby już raz zaraza jaka te stare żmije poskręcała
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!