Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
którą zrealizowała w Łódzkiej Szkole Filmowej, reprezentowała Polskę w konkursie przeznaczonym dla młodych filmowców Cinefondation na festiwalu w Cannes. Do europejskiej stolicy kina Małgorzata Szumowska pojechała prosto z planu swojego pierwszego filmu fabularnego pt. "Szczęśliwy człowiek". Będzie on jej debiutem na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

COSMO: Co musi mieć reżyser?
Małgorzata Szumowska: Przede wszystkim swój własny punkt widzenia na świat, coś ważnego do powiedzenia. Powinien umieć pokazać, że coś go dotyka, coś zastanawia, że nienawidzi życia lub kocha je, szuka Boga albo nie może go znaleźć. Myślę, że musi mieć też misję.
COSMO: Zbawiania świata?
M.Sz.: Dla mnie
którą zrealizowała w Łódzkiej Szkole Filmowej, reprezentowała Polskę w konkursie przeznaczonym dla młodych filmowców Cinefondation na festiwalu w Cannes. Do europejskiej stolicy kina Małgorzata Szumowska pojechała prosto z planu swojego pierwszego filmu fabularnego pt. "Szczęśliwy człowiek". Będzie on jej debiutem na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. <br><br>COSMO: Co musi mieć reżyser?<br>Małgorzata Szumowska: Przede wszystkim swój własny punkt widzenia na świat, coś ważnego do powiedzenia. Powinien umieć pokazać, że coś go dotyka, coś zastanawia, że nienawidzi życia lub kocha je, szuka Boga albo nie może go znaleźć. Myślę, że musi mieć też misję. <br>COSMO: Zbawiania świata?<br>M.Sz.: Dla mnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego