Typ tekstu: Książka
Autor: Myślińska Elżbieta
Tytuł: Laboratoryjne badania gruntów
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1992
wyrównuje się nożem, równo z krawędzią cylindra.

7. Waży się cylinder z gruntem (mst).

8. Na powierzchni gruntu w cylindrze ustawia się tłok i przeprowadza zagęszczenie gruntu przez 1 min, uderzając widełkami wibracyjnymi o ścianki naczynia, początkowo lekko i wolno, a następnie silnie i szybko.

9. Po 30 s zagęszczania mierzy się za pomocą suwmiarki zagłębienie tłoka i zagęszcza znowu, powtarzając tę czynność kilka razy.

10. Uznaje się, że grunt został maksymalnie zagęszczony, jeśli trzy kolejne pomiary zagłębienia tłoka, po każdorazowym dodatkowym 30-sekundowym zagęszczaniu, nie wykazują zmian.

11. Po ustaleniu poziomu tłoka oblicza się objętość gruntu zagęszczonego przez odjęcie od objętości
wyrównuje się nożem, równo z krawędzią cylindra.<br><br>7. Waży się cylinder z gruntem (mst).<br><br>8. Na powierzchni gruntu w cylindrze ustawia się tłok i przeprowadza zagęszczenie gruntu przez 1 min, uderzając widełkami wibracyjnymi o ścianki naczynia, początkowo lekko i wolno, a następnie silnie i szybko.<br><br>9. Po 30 s zagęszczania mierzy się za pomocą suwmiarki zagłębienie tłoka i zagęszcza znowu, powtarzając tę czynność kilka razy.<br><br>10. Uznaje się, że grunt został maksymalnie zagęszczony, jeśli trzy kolejne pomiary zagłębienia tłoka, po każdorazowym dodatkowym 30-sekundowym zagęszczaniu, nie wykazują zmian.<br><br>11. Po ustaleniu poziomu tłoka oblicza się objętość gruntu zagęszczonego przez odjęcie od objętości
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego