Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
parafii św. Brygidy w Gdańsku.
Arcybiskup w rozmowie z PAP potwierdził wcześniejsze ustalenia "Rz", że w poniedziałek mijał termin dobrowolnego zrzeczenia się probostwa przez ks. Jankowskiego. - No, raczej termin minął - przyznał metropolita gdański.
Nasze źródła twierdzą, że biskupi dekret jest gotowy i tylko czeka na podpisanie: - Termin wyznaczony przez arcybiskupa mija o północy. Dlatego można się spodziewać, że dekret zostanie podpisany we wtorek.
Abp Gocłowski już we wrześniu, w liście do kapłanów Archidiecezji Gdańskiej, wezwał prałata do dobrowolnego odejścia. Zaproponował mu wtedy objęcie funkcji kapelana w Centrum Ekumenicznym św. Brygidy w Gdańsku Oliwie.
Ostatnio prałat odpowiedział arcybiskupowi listem na list. - Odpowiedź
parafii św. Brygidy w &lt;name type="place"&gt;Gdańsku&lt;/&gt;.<br>Arcybiskup w rozmowie z &lt;name type="org"&gt;PAP&lt;/&gt; potwierdził wcześniejsze ustalenia &lt;name type="org"&gt;"Rz"&lt;/&gt;, że w poniedziałek mijał termin dobrowolnego zrzeczenia się probostwa przez ks. &lt;name type="person"&gt;Jankowskiego&lt;/&gt;. - No, raczej termin minął - przyznał metropolita gdański.<br>Nasze źródła twierdzą, że biskupi dekret jest gotowy i tylko czeka na podpisanie: - Termin wyznaczony przez arcybiskupa mija o północy. Dlatego można się spodziewać, że dekret zostanie podpisany we wtorek.<br>Abp &lt;name type="person"&gt;Gocłowski&lt;/&gt; już we wrześniu, w liście do kapłanów &lt;name type="org"&gt;Archidiecezji Gdańskiej&lt;/&gt;, wezwał prałata do dobrowolnego odejścia. Zaproponował mu wtedy objęcie funkcji kapelana w &lt;name type="org"&gt;Centrum Ekumenicznym św. Brygidy&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Gdańsku Oliwie&lt;/&gt;.<br>Ostatnio prałat odpowiedział arcybiskupowi listem na list. - Odpowiedź
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego