Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 4 (60)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
ludzi.
Jeśli mamy wyrzuty sumienia to nie jest jeszcze z nami tak źle. gorzej jest gdy sumienie zamilknie.
W formowaniu sumienia najważniejszy jest pierwszy krok. Powinniśmy zacząć od małych rzeczy jak modlitwa, zaniechanie nałogów, szukania dobra a unikania zła.
Najgroźniejszym wrogiem sumienia jest egoizm. Gdy zatryumfuje w nas egoizm, wówczas milkną wyrzuty sumienia i wkrada się grzech.
Ignorancja - niewiedza świadoma, z którą wydaje się, łatwiej żyć - zagłusza nasze sumienie. Przestaje ono nas upominać i przychodzi lekceważenie ludzi i spraw.
Gdy sumienie uczynimy swoim sędzią i gdy będziemy odpowiedzialni za swoje sumienie, wówczas dopiero staniemy się ludźmi dojrzałymi.
Większość z nas ma
ludzi.<br>Jeśli mamy wyrzuty sumienia to nie jest jeszcze z nami tak źle. gorzej jest gdy sumienie zamilknie.<br>W formowaniu sumienia najważniejszy jest pierwszy krok. Powinniśmy zacząć od małych rzeczy jak modlitwa, zaniechanie nałogów, szukania dobra a unikania zła. <br>Najgroźniejszym wrogiem sumienia jest egoizm. Gdy zatryumfuje w nas egoizm, wówczas milkną wyrzuty sumienia i wkrada się grzech. <br>Ignorancja - niewiedza świadoma, z którą wydaje się, łatwiej żyć - zagłusza nasze sumienie. Przestaje ono nas upominać i przychodzi lekceważenie ludzi i spraw. <br>Gdy sumienie uczynimy swoim sędzią i gdy będziemy odpowiedzialni za swoje sumienie, wówczas dopiero staniemy się ludźmi dojrzałymi. <br>Większość z nas ma
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego