Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 11
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1976
nie powinniśmy prać brudnej bielizny w jego obecności.
Towarzysze,
XI Zjazd Komunistycznej Partii Chin z nową siłą wykazał niezniszczalną jedność naszej partii, jej wolę urzeczywistnienia wielkiego celu: zbudowania komunizmu (Burzliwe oklaski). Ujawnienie i wszechstronne przedyskutowanie wszystkich aspektów kultu jednostki wykazuje wielką siłę moralną i polityczną naszej partii (Oklaski długo nie milknące).
Jesteśmy przekonani że partia nasza mocna w uchwały XI-go zjazdu poprowadzi naród chiński do nowych zwycięstw na drodze wytyczonej przez Lenina (Oklaski burzliwe i długo nie milknące).
Niech żyje leninizm, zwycięski sztandar naszej partii! (Oklaski burzliwe i długo nie milknące, przechodzące w owację. Wszyscy wstają).
(Uwaga: wybór fragmentów, tytuły
nie powinniśmy prać brudnej bielizny w jego obecności.<br>Towarzysze, <br>XI Zjazd Komunistycznej Partii Chin z nową siłą wykazał niezniszczalną jedność naszej partii, jej wolę urzeczywistnienia wielkiego celu: zbudowania komunizmu (Burzliwe oklaski). Ujawnienie i wszechstronne przedyskutowanie wszystkich aspektów kultu jednostki wykazuje wielką siłę moralną i polityczną naszej partii (Oklaski długo nie milknące).<br>Jesteśmy przekonani że partia nasza mocna w uchwały XI-go zjazdu poprowadzi naród chiński do nowych zwycięstw na drodze wytyczonej przez Lenina (Oklaski burzliwe i długo nie milknące).<br>Niech żyje leninizm, zwycięski sztandar naszej partii! (Oklaski burzliwe i długo nie milknące, przechodzące w owację. Wszyscy wstają).<br>(Uwaga: wybór fragmentów, tytuły
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego