Typ tekstu: Książka
Autor: Choiński Adam
Tytuł: Jeziora kuli ziemskiej
Rok: 2000
Kazachstan, Nizina Nadkaspijska), po czym następuje szybkie opadanie poziomów wód, nawet do zupełnego wysychania jezior w okresie letnim.
W regionie międzyzwrotnikowych klimatów deszczowych (np. Jezioro Wiktorii) w ciągu całego roku panuje wysoka temperatura i relatywnie duże i zarazem równomierne parowanie. Tym samym przebieg stanów wód jest następstwem wielkości opadów deszczu, mimo iż ich wielkość jest zbliżona do wielkości rozchodowej, jaką stanowi parowanie.
W strefach wysokogórskich wielkość wahań zależy od położenia danego jeziora względem poziomu morza, z czym ściśle wiąże się ilość i charakter opadów. W Ameryce Południowej np. jeziora osiągają maksymalne stany wód pod koniec zimy, w Azji natomiast w okresie
Kazachstan, Nizina Nadkaspijska), po czym następuje szybkie opadanie poziomów wód, nawet do zupełnego wysychania jezior w okresie letnim.<br>W regionie międzyzwrotnikowych klimatów deszczowych (np. Jezioro Wiktorii) w ciągu całego roku panuje wysoka temperatura i relatywnie duże i zarazem równomierne parowanie. Tym samym przebieg stanów wód jest następstwem wielkości opadów deszczu, mimo iż ich wielkość jest zbliżona do wielkości rozchodowej, jaką stanowi parowanie.<br>W strefach wysokogórskich wielkość wahań zależy od położenia danego jeziora względem poziomu morza, z czym ściśle wiąże się ilość i charakter opadów. W Ameryce Południowej np. jeziora osiągają maksymalne stany wód pod koniec zimy, w Azji natomiast w okresie
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!