Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
nic więcej nie mówić. Zapomina się o tym, a to jest zabezpieczenie, żebym się nie zapędził w kozi róg, żebym nie został za wielkim bufonem. Sprzeczna rzecz: jak piłem, tłumaczyłem sobie, że to z braku pewności siebie; teraz zdaję sobie sprawę, że do zguby może prowadzić mnie zbytnia pewność siebie. miting trochę uczy pokory - jak się przedstawiam, mówię tylko: Mam na imię Andrzej, jestem alkoholikiem".

Bezsilność źródłem mocy
Monika: I w budowaniu nowej tożsamości trzeźwego alkoholika, i w Dwunastu Krokach AA mówi się o bezsilności wobec alkoholu.
Anka: Taki sposób mówienia terapia odwykowa przejęła od AA. Dawniej w leczeniu koncentrowano się
nic więcej nie mówić. Zapomina się o tym, a to jest zabezpieczenie, żebym się nie zapędził w kozi róg, żebym nie został za wielkim bufonem. Sprzeczna rzecz: jak piłem, tłumaczyłem sobie, że to z braku pewności siebie; teraz zdaję sobie sprawę, że do zguby może prowadzić mnie zbytnia pewność siebie. miting trochę uczy pokory - jak się przedstawiam, mówię tylko: Mam na imię Andrzej, jestem alkoholikiem".&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br> Bezsilność źródłem mocy <br>&lt;who1&gt;Monika: I w budowaniu nowej tożsamości trzeźwego alkoholika, i w Dwunastu Krokach AA mówi się o bezsilności wobec alkoholu.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Anka: Taki sposób mówienia terapia odwykowa przejęła od AA. Dawniej w leczeniu koncentrowano się
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!