Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.06 (31)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
i zachęcić do rozwoju prywatnej inicjatywy. Codziennie pytał się, co zrobiono, żeby zmniejszyć podatki i ilość przepisów.
Czy to oznacza, że uzdrowienie amerykańskiej gospodarki było podporządkowane innemu, bardziej strategicznemu celowi - pokonaniu Sowietów?
- W jakimś sensie tak. Chodziło o to, że pomyślność Ameryki i jej obywateli musiała opierać się na dwóch mocnych fundamentach - silnej gospodarce i bezpieczeństwie. Jedno jest z drugim silnie powiązane i Reagan to rozumiał.
Prezydent wiedział też dobrze, że z Moskwą można rozmawiać wyłącznie z pozycji siły. Inny język był dla Kremla po prostu niezrozumiały. Pamiętam, że na początku kadencji Sowieci próbowali nas nawet straszyć, że w końcu użyją
i zachęcić do rozwoju prywatnej inicjatywy. Codziennie pytał się, co zrobiono, żeby zmniejszyć podatki i ilość przepisów.&lt;/&gt;<br>&lt;who5&gt;Czy to oznacza, że uzdrowienie amerykańskiej gospodarki było podporządkowane innemu, bardziej strategicznemu celowi - pokonaniu Sowietów?&lt;/&gt;<br>&lt;who6&gt;- W jakimś sensie tak. Chodziło o to, że pomyślność Ameryki i jej obywateli musiała opierać się na dwóch mocnych fundamentach - silnej gospodarce i bezpieczeństwie. Jedno jest z drugim silnie powiązane i Reagan to rozumiał.<br>Prezydent wiedział też dobrze, że z Moskwą można rozmawiać wyłącznie z pozycji siły. Inny język był dla Kremla po prostu niezrozumiały. Pamiętam, że na początku kadencji Sowieci próbowali nas nawet straszyć, że w końcu użyją
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!