Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
wypadkach awarii. Techniki opracowane i stosowane w tej dziedzinie są obecnie przenoszone do analizy zagrożeń związanych z emisją chemicznych substancji niebezpiecznych - toksycznych, palnych i wybuchowych.
Rozwiązanie wymienionych problemów i upowszechnienie odpowiednich technik oraz baz danych otworzy nowe możliwości przewidywania zasięgu uciążliwości odorów. Do tego czasu konieczne jest wykorzystywanie uproszczonych metod modelowania lub równań empirycznych.
9 Normy zapachowej jakości powietrza
9.1. Prawne ograniczenia emisji odorantów za granicą
Próby uregulowania problemów zapachowej jakości powietrza są podejmowane w różnych krajach świata od ponad dwudziestu lat.
Obowiązek ograniczania emisji odorantów wprowadzono do japońskich regulacji prawnych już w roku 1972. Na konieczność takich działań wskazywała
wypadkach awarii. Techniki opracowane i stosowane w tej dziedzinie są obecnie przenoszone do analizy zagrożeń związanych z emisją chemicznych substancji niebezpiecznych - toksycznych, palnych i wybuchowych.<br>Rozwiązanie wymienionych problemów i upowszechnienie odpowiednich technik oraz baz danych otworzy nowe możliwości przewidywania zasięgu uciążliwości odorów. Do tego czasu konieczne jest wykorzystywanie uproszczonych metod modelowania lub równań empirycznych.<br>&lt;tit&gt;9 Normy zapachowej jakości powietrza&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;9.1. Prawne ograniczenia emisji odorantów za granicą&lt;/&gt;<br>Próby uregulowania problemów zapachowej jakości powietrza są podejmowane w różnych krajach świata od ponad dwudziestu lat.<br>Obowiązek ograniczania emisji odorantów wprowadzono do japońskich regulacji prawnych już w roku 1972. Na konieczność takich działań wskazywała
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego