Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
realizację całą swoją śmiałość, odwagę i doskonałą znajomość rozpoznawczego rzemiosła. Jeżeli zaś za podejmowanym ryzykiem nie stoi nic prócz subiektywnej oceny własnych możliwości, własnych umiejętności to jest to jedynie zwykły brak rozsądku, brak wyobraźni.
W lotnictwie nader często operuje się dwoma charakterystycznymi pojęciami: ryzyko i zagrożenie bezpieczeństwa lotu. Konstruktorzy lotniczy modelując nową maszynę, dość często wyposażają ją w podwójne, czasem jeszcze rezerwowe różnego rodzaju systemy pokładowe: elektryczne, hydrauliczne, silnikowe, zakładają znaczny zapas zarówno stateczności jak i jej sterowności. To dobrze, to bardzo dobrze. w konsekwencji bowiem znacząco zwiększa to swobodę wykorzystania samolotu na polu walki.

Znacznie gorzej, znacznie trudniej jest z
realizację całą swoją śmiałość, odwagę i doskonałą znajomość rozpoznawczego rzemiosła. Jeżeli zaś za podejmowanym ryzykiem nie stoi nic prócz subiektywnej oceny własnych możliwości, własnych umiejętności to jest to jedynie zwykły brak rozsądku, brak wyobraźni.<br>W lotnictwie nader często operuje się dwoma charakterystycznymi pojęciami: ryzyko i zagrożenie bezpieczeństwa lotu. Konstruktorzy lotniczy modelując nową maszynę, dość często wyposażają ją w podwójne, czasem jeszcze rezerwowe różnego rodzaju systemy pokładowe: elektryczne, hydrauliczne, silnikowe, zakładają znaczny zapas zarówno stateczności jak i jej sterowności. To dobrze, to bardzo dobrze. w konsekwencji bowiem znacząco zwiększa to swobodę wykorzystania samolotu na polu walki.<br><br>Znacznie gorzej, znacznie trudniej jest z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego