Typ tekstu: Książka
Autor: Miłosz Czesław
Tytuł: Abecadło Miłosza
Rok: 1997
monarchów. Jeden z nich, Gawryło Princip, zastrzelił księcia Ferdynanda, i w ten sposób amerykański poeta stał się odpowiedzialny za wybuch pierwszej wojny światowej.
Whitmana w Polsce trochę tłumaczono, parę jego wierszy w przekładzie Alfreda Toma zrobiło na mnie trwałe wrażenie. Na ogół jednak poezja amerykańska była przed wojną nieznana. Początek mody uczenia się angielskiego przypada w Warszawie na późne lata trzydzieste. Ostatnim przedstawieniem, które oglądałem w Warszawie w 1939 roku, było Nasze miasto Thorntona Wildera, poetycki teatr, najbardziej rdzennie amerykański. Później w Ameryce przyjaźniłem się z Wilderem.
Na wiosnę 1945 roku układałem w Krakowie antologię poezji angielskiej i amerykańskiej, zbierając rozproszone
monarchów. Jeden z nich, Gawryło Princip, zastrzelił księcia Ferdynanda, i w ten sposób amerykański poeta stał się odpowiedzialny za wybuch pierwszej wojny światowej.<br> Whitmana w Polsce trochę tłumaczono, parę jego wierszy w przekładzie Alfreda Toma zrobiło na mnie trwałe wrażenie. Na ogół jednak poezja amerykańska była przed wojną nieznana. Początek mody uczenia się angielskiego przypada w Warszawie na późne lata trzydzieste. Ostatnim przedstawieniem, które oglądałem w Warszawie w 1939 roku, było Nasze miasto Thorntona Wildera, poetycki teatr, najbardziej rdzennie amerykański. Później w Ameryce przyjaźniłem się z Wilderem.<br> Na wiosnę 1945 roku układałem w Krakowie antologię poezji angielskiej i amerykańskiej, zbierając rozproszone
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego