Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 13/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Katarzyny, ołtarz Apoteoza Marii z kościoła w Suchym Dębie, oraz rzeźba Madonny z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku.
(PAP)"Madame Therese" w Chorzowie

Teatr 29 marca w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbędzie się polska prapremiera sztuki "Madame Therese" na podstawie powieści Blaise'a Cendrarsa w tłumaczeniu, adaptacji i reżyserii Michała Ratyńskiego. W monodramie wystąpi gwiazda teatru - Elżbieta Okupska.
(PAP)Jugosłowiańskie szlagiery w cenie

Muzyka "Yugoton", płyta z odświeżonymi przebojami muzyki jugosłowiańskiej z lat 80., ma szansę zyskać w ciągu dwóch tygodni status "złotej".
Płyta ukazała się 5 marca. W ciągu tygodnia od premiery sprzedano 25 tys. egzemplarzy krążka, na którym zaśpiewali m.in
Katarzyny, ołtarz Apoteoza Marii z kościoła w Suchym Dębie, oraz rzeźba Madonny z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;"Madame Therese" w Chorzowie&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Teatr&lt;/&gt; 29 marca w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbędzie się polska prapremiera sztuki "Madame Therese" na podstawie powieści Blaise'a Cendrarsa w tłumaczeniu, adaptacji i reżyserii Michała Ratyńskiego. W monodramie wystąpi gwiazda teatru - Elżbieta Okupska.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Jugosłowiańskie szlagiery w cenie&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Muzyka&lt;/&gt; "Yugoton", płyta z odświeżonymi przebojami muzyki jugosłowiańskiej z lat 80., ma szansę zyskać w ciągu dwóch tygodni status "złotej".<br>Płyta ukazała się 5 marca. W ciągu tygodnia od premiery sprzedano 25 tys. egzemplarzy krążka, na którym zaśpiewali m.in
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego