Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Nasze srebra
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1972
tylko mi tu nie barytonuj! Jeszcze jeden ryk brzucha - a macha - w powidło!
MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA Hu-huuuu! Czyn. Grom. Buuumm!
ANTEK zrywa się i chwyta STAŚKA za gardło Do cerkwi z tym śpiewem na grubo, albo do krów! Ponimajesz! (otwiera oczy) Rany boskie! Stasiek, co my robima! Swój swego morduje, a tu Rusek śmiertelnie zagraża!
STASIEK otwiera oczy! Spostrzega ANTKA, śpiącą KLARĘ, ale też i MATKĘ BOSKĄ CZĘSTOCHOWSKĄ Oooo - Antoś... córeczka pana burmistrza. Krucha i z kremem, że chrupać! (pożerają ją zachwyconym spojrzeniem)
MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA No i co? Nie poznajecie?
ANTEK i STASIEK patrzą po sobie i równocześnie wzruszają
tylko mi tu nie barytonuj! Jeszcze jeden ryk brzucha - a macha - w powidło!<br>MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA Hu-huuuu! Czyn. Grom. Buuumm!<br>ANTEK zrywa się i chwyta STAŚKA za gardło Do cerkwi z tym śpiewem na grubo, albo do krów! Ponimajesz! (otwiera oczy) Rany boskie! Stasiek, co my robima! Swój swego morduje, a tu Rusek śmiertelnie zagraża!<br>STASIEK otwiera oczy! Spostrzega ANTKA, śpiącą KLARĘ, ale też i MATKĘ BOSKĄ CZĘSTOCHOWSKĄ Oooo - Antoś... córeczka pana burmistrza. Krucha i z kremem, że chrupać! (pożerają ją zachwyconym spojrzeniem)<br>MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA No i co? Nie poznajecie?<br>ANTEK i STASIEK patrzą po sobie i równocześnie wzruszają
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego