Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
ścianach pokoi pojawią się ekrany komunikacyjne. Dzięki ciekłokrystalicznej technologii zajmą nie więcej miejsca niż obrazy. W przerwach mogą pełnić identyczną funkcję jak olejni poprzednicy, pokazując kojące pejzaże.

Dom przypominał ołtarz z tysiącami kapłanów, małych i dużych, gotowych na wszelkie skinienie.

Aby wirtualny ołtarz działał, jego kapłani muszą się słyszeć i mówić tym samym językiem. I to jest największa bariera dla cyfrowego domu. Nagromadzone w naszych mieszkaniach urządzenia przypominają bardziej elektroniczną wieżę Babel niż zdyscyplinowaną technologiczną armię. Dopiero pozbycie się dziesiątków metrów kabli i stworzenie spójnego sposobu przesyłania informacji umożliwią swobodną komunikację.

Pierwszy problem udało się rozwiązać - do połączeń bezprzewodowych można użyć fal radiowych. Ma
ścianach pokoi pojawią się ekrany komunikacyjne. Dzięki ciekłokrystalicznej technologii zajmą nie więcej miejsca niż obrazy. W przerwach mogą pełnić identyczną funkcję jak olejni poprzednicy, pokazując kojące pejzaże. <br><br>Dom przypominał ołtarz z tysiącami kapłanów, małych i dużych, gotowych na wszelkie skinienie. <br><br>Aby wirtualny ołtarz działał, jego kapłani muszą się słyszeć i mówić tym samym językiem. I to jest największa bariera dla cyfrowego domu. Nagromadzone w naszych mieszkaniach urządzenia przypominają bardziej elektroniczną wieżę Babel niż zdyscyplinowaną technologiczną armię. Dopiero pozbycie się dziesiątków metrów kabli i stworzenie spójnego sposobu przesyłania informacji umożliwią swobodną komunikację. <br><br>Pierwszy problem udało się rozwiązać - do połączeń bezprzewodowych można użyć fal radiowych. Ma
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego