Typ tekstu: Książka
Autor: Wolanowski Lucjan
Tytuł: Upał i gorączka
Rok: 1996
kilka minut; obiecuje się klientom udostępnienie wszelkich uciech tego miasta, które nigdy nie śpi, i... dotrzymuje się obietnicy. Ale pytanie o "Miasto za murami" mroziło uśmiech najbardziej ugrzecznionego pana z drugiej strony biurka.
Dopiero w małym biurze przy Lockhart Road, gdzie też od razu usiłowano mi uprzejmie wyperswadować mój zamiar, mrugnął na mnie jeden z młodszych urzędników, który dekorował wystawę plakatami zachwalającymi uroki narciarstwa w Tyrolu. Wizerunek sportowca szusującego na puszystym śniegu po tropie uroczej dziewczyny został wreszcie udostępniony przechodniom, którzy w życiu swym śniegu nie oglądali i pewnie go nigdy nie zobaczą.
Dekorator wyszedł na ulicę, aby zobaczyć, czy plakat
kilka minut; obiecuje się klientom udostępnienie wszelkich uciech tego miasta, które nigdy nie śpi, i... dotrzymuje się obietnicy. Ale pytanie o "Miasto za murami" mroziło uśmiech najbardziej ugrzecznionego pana z drugiej strony biurka.<br> Dopiero w małym biurze przy Lockhart Road, gdzie też od razu usiłowano mi uprzejmie wyperswadować mój zamiar, mrugnął na mnie jeden z młodszych urzędników, który dekorował wystawę plakatami zachwalającymi uroki narciarstwa w Tyrolu. Wizerunek sportowca szusującego na puszystym śniegu po tropie uroczej dziewczyny został wreszcie udostępniony przechodniom, którzy w życiu swym śniegu nie oglądali i pewnie go nigdy nie zobaczą.<br> Dekorator wyszedł na ulicę, aby zobaczyć, czy plakat
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego