Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
Równie dobrze można było napisać, że owa Kroatka szuka bezpieczeństwa w Chorwacji.

Nie należy ograniczać zainteresowania do dwóch półkul, które są co prawda bardzo seksy, lecz czasem pisząc o świecie trzeba popatrzeć i na globus.

(P. Ad.)


Piotr Sarzyński

Nasiąkanie skorupki

Jakież wszystko było niegdyś proste. Mały absolwent przedszkola odkładał na bok "Misia" i sięgał po "Świerszczyk". Wraz z edukacją szkolną następowały kolejne etapy prasowego wtajemniczenia: "Płomyczek", "Płomyk", wreszcie "Świat Młodych". Dziś samo wyliczenie dziecięcych tytułów prasowych zajęłoby pewnie więcej czasu niż lektura któregokolwiek z nich.

Rewolucja, jaka dokonała się w ostatnich latach na rynku tygodników, nie ominęła oferty kierowanej do najmłodszych
Równie dobrze można było napisać, że owa Kroatka szuka bezpieczeństwa w Chorwacji.<br><br>Nie należy ograniczać zainteresowania do dwóch półkul, które są co prawda bardzo seksy, lecz czasem pisząc o świecie trzeba popatrzeć i na globus.<br><br>&lt;au&gt;(P. Ad.)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;Piotr Sarzyński&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Nasiąkanie skorupki&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Jakież wszystko było niegdyś proste. Mały absolwent przedszkola odkładał na bok "Misia" i sięgał po "Świerszczyk". Wraz z edukacją szkolną następowały kolejne etapy prasowego wtajemniczenia: "Płomyczek", "Płomyk", wreszcie "Świat Młodych". Dziś samo wyliczenie dziecięcych tytułów prasowych zajęłoby pewnie więcej czasu niż lektura któregokolwiek z nich.&lt;/&gt;<br><br>Rewolucja, jaka dokonała się w ostatnich latach na rynku tygodników, nie ominęła oferty kierowanej do najmłodszych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego