Typ tekstu: Książka
Autor: Joanna Kulmowa
Tytuł: Topografia myślenia
Rok: 2001
zostanie tylko piekło, bezlitosne dla czarnowłosych dziewczynek z parku Sienkiewicza, z łódzkich podwórek. Dziewczynek naznaczonych żółtymi gwiazdami.
I nad Juleczką jednak, jak nad Jasiem Majzlem, będzie chyba czuwał Piotruś Pan, w którego wierzymy: ocali ją od śmierci. Abyśmy mogły spotkać się w tej Łodzi po latach. Już nie naznaczone. Czy na pewno nie naznaczone.
Z pamięcią żółtego piętna.


ZAKĄTKI CISZY

Bywają w moim świecie zakątki ciszy. Zakątki szumu i szeptu. Tam słychać ptaki i brzęczenia pszczół, i polne koniki, i tykanie zegara, i mruczenie kota. Muzykę prawdziwą.
Nie lubię zagłuszania tej muzyki. Nie wiem, gdzie się podziać, kiedy
inne dzieci wkoło mnie
zostanie tylko piekło, bezlitosne dla czarnowłosych dziewczynek z parku Sienkiewicza, z łódzkich podwórek. Dziewczynek naznaczonych żółtymi gwiazdami.<br>I nad Juleczką jednak, jak nad Jasiem Majzlem, będzie chyba czuwał Piotruś Pan, w którego wierzymy: ocali ją od śmierci. Abyśmy mogły spotkać się w tej Łodzi po latach. Już nie naznaczone. Czy na pewno nie naznaczone.<br>Z pamięcią żółtego piętna.&lt;/&gt; <br><br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;ZAKĄTKI CISZY&lt;/&gt;<br><br>Bywają w moim świecie zakątki ciszy. Zakątki szumu i szeptu. Tam słychać ptaki i brzęczenia pszczół, i polne koniki, i tykanie zegara, i mruczenie kota. Muzykę prawdziwą.<br>Nie lubię zagłuszania tej muzyki. Nie wiem, gdzie się podziać, kiedy<br>inne dzieci wkoło mnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego