Typ tekstu: Książka
Autor: Antoszewski Roman
Tytuł: Kariera na trzy karpie morskie
Rok: 2000
rzeczywiście zrobiłbym wszystko dla niej? A co w strachu, co w bólu, czy oddałbym życie za nią, wiedząc, że będzie żyła po mojej śmierci z kim innym i z kim innym będzie się kochała i będzie szczęśliwa? Nie byłem tego taki pewien i czułem z tego powodu jakby wstyd.
Ona na pewno oddałaby życie za mnie - myślałem. Pogłębiało to moje zawstydzenie i samoupokorzenie. Ale były to tylko maleńkie listki piołunu podnoszące smak upajania się naszym kochaniem i zaostrzające apetyt na następne rozkosze.

PO WOJNIE

Tymczasem z dnia na dzień, a właściwie z godziny na godzinę wszystko się zmieniło. Cały mój świat stanął
rzeczywiście zrobiłbym wszystko dla niej? A co w strachu, co w bólu, czy oddałbym życie za nią, wiedząc, że będzie żyła po mojej śmierci z kim innym i z kim innym będzie się kochała i będzie szczęśliwa? Nie byłem tego taki pewien i czułem z tego powodu jakby wstyd. <br>Ona na pewno oddałaby życie za mnie - myślałem. Pogłębiało to moje zawstydzenie i samoupokorzenie. Ale były to tylko maleńkie listki piołunu podnoszące smak upajania się naszym kochaniem i zaostrzające apetyt na następne rozkosze.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;PO WOJNIE&lt;/&gt;<br><br>Tymczasem z dnia na dzień, a właściwie z godziny na godzinę wszystko się zmieniło. Cały mój świat stanął
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego