Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
tych szczególnych pilotów, których w Wietnamie uznano za spełniających najwyższe wymogi i wydzielano do lotów na rozpoznanie wzrokowo-fotograficzne silnie bronionych obiektów leżących na północy. Przy tym dowódcy-decydenci najpierw domagali się serii wyraźnych, dokładnych zdjęć obiektów przyszłego ataku, czasem nawet naprowadzenia samolotów grup uderzeniowych na te obiekty, a już na pewno jakościowo nie gorszych a nawet lepszych, obrazujących skutki wykonanych na te cele uderzeń.
Poza tym Brickel nie przepuszczał żadnej okazji, żeby demonstrować wszem swoje umiejętności, silną wolę i podejmować niepopularne, groźne i najbardziej nawet niebezpieczne misje. Nade wszystko zaś kochał, żeby w końcu okazać się amerykańskim twardzielem.
ˇ Brickel był szczupłym
tych szczególnych pilotów, których w Wietnamie uznano za spełniających najwyższe wymogi i wydzielano do lotów na rozpoznanie wzrokowo-fotograficzne silnie bronionych obiektów leżących na północy. Przy tym dowódcy-decydenci najpierw domagali się serii wyraźnych, dokładnych zdjęć obiektów przyszłego ataku, czasem nawet naprowadzenia samolotów grup uderzeniowych na te obiekty, a już na pewno jakościowo nie gorszych a nawet lepszych, obrazujących skutki wykonanych na te cele uderzeń.<br>Poza tym Brickel nie przepuszczał żadnej okazji, żeby demonstrować wszem swoje umiejętności, silną wolę i podejmować niepopularne, groźne i najbardziej nawet niebezpieczne misje. Nade wszystko zaś kochał, żeby w końcu okazać się amerykańskim twardzielem.<br>ˇ Brickel był szczupłym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego