Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
przeważa. Odległość ((...)) zwana jest promieniem Coulomba; mówiąc ściślej ((...)) jest sumą promienia pocisku i tarczy.
Na rysunku 4.3b pokazano zmianę wartości różnych członów równania (4.4-2) jako funkcję odległości x. Dla jasności dzielimy przebieg reakcji na trzy etapy.
1) W dużych odległościach od tarczy energia kinetyczna pocisku zmniejsza się na skutek odpychania kulombowskiego. Dla tych odległości siłę jądrową można pominąć ((...)) gdzie 0 jest początkową energią kinetyczną pocisku, a i - potencjalną energią elektrostatyczną (kulombowską) zależną od odległości x ((...))
Ze zbliżaniem się pocisku do tarczy odpychanie kulombowskie powoduje wzrost energii potencjalnej i spadek energii kinetycznej cząstki. Jeżeli energia kinetyczna cząstki spadnie do zera
przeważa. Odległość ((...)) zwana jest promieniem Coulomba; mówiąc ściślej ((...)) jest sumą promienia pocisku i tarczy.<br> Na rysunku 4.3b pokazano zmianę wartości różnych członów równania (4.4-2) jako funkcję odległości x. Dla jasności dzielimy przebieg reakcji na trzy etapy.<br> 1) W dużych odległościach od tarczy energia kinetyczna pocisku zmniejsza się na skutek odpychania kulombowskiego. Dla tych odległości siłę jądrową można pominąć ((...)) gdzie 0 jest początkową energią kinetyczną pocisku, a i - potencjalną energią elektrostatyczną (kulombowską) zależną od odległości x ((...))<br> Ze zbliżaniem się pocisku do tarczy odpychanie kulombowskie powoduje wzrost energii potencjalnej i spadek energii kinetycznej cząstki. Jeżeli energia kinetyczna cząstki spadnie do zera
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego