Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 4 (34)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
czołgów, artylerii (w tym strzelającej pociskami jądrowymi), sztabów, ośrodków radiolokacyjnych i pojedynczych stacji radiolokacyjnych artylerii polowej i przeciwlotniczej, węzłów łączności, składów amunicji pms, warsztatów elaboracji pocisków oraz wywołuje ogień artylerii do wykrytych celów (obiektów).
W razie włamania się nieprzyjaciela w głąb obrony lotnictwo artyleryjskie prowadzi, rozpoznanie podchodzących odwodów nieprzyjaciela, szczególnie na stykach i skrzydłach własnych wojsk oraz zabezpiecza działania artylerii podczas kontrataków (przeciwuderzeń) tych wojsk. W działaniach obronnych lotnictwa artyleryjskie wykorzystuje się przeważnie w sposób scentralizowany.


Ppłk dypl. BRONISŁAW WOŹNICA
O DZIAŁANIU PODODZIAŁÓW PIECHOTY I UŻYCIU ICH DO BUDOWY PÓL MINOWYCH
Ciągła groźba użycia przez nieprzyjaciela broni masowego rażenia zmusza do wykonywania
czołgów, artylerii (w tym strzelającej pociskami jądrowymi), sztabów, ośrodków radiolokacyjnych i pojedynczych stacji radiolokacyjnych artylerii polowej i przeciwlotniczej, węzłów łączności, składów amunicji pms, warsztatów elaboracji pocisków oraz wywołuje ogień artylerii do wykrytych celów (obiektów).<br>W razie włamania się nieprzyjaciela w głąb obrony lotnictwo artyleryjskie prowadzi, rozpoznanie podchodzących odwodów nieprzyjaciela, szczególnie na stykach i skrzydłach własnych wojsk oraz zabezpiecza działania artylerii podczas kontrataków (przeciwuderzeń) tych wojsk. W działaniach obronnych lotnictwa artyleryjskie wykorzystuje się przeważnie w sposób scentralizowany.&lt;/div&gt;<br><br>&lt;page nr=43&gt;<br>&lt;div&gt;Ppłk dypl. &lt;au&gt;BRONISŁAW WOŹNICA&lt;/au&gt;<br>&lt;tit&gt;O DZIAŁANIU PODODZIAŁÓW PIECHOTY I UŻYCIU ICH DO BUDOWY PÓL MINOWYCH&lt;/tit&gt; <br>&lt;intro&gt;Ciągła groźba użycia przez nieprzyjaciela broni masowego rażenia zmusza do wykonywania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego