Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 15
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
nie dość, że p. Jaś zabrał mi kartę dań, to jeszcze sponiewierał mnie biednego psychicznie, donosząc o mym ciężkim występku właścicielce interesu, pani Ł. Czekałem więc potulnie na karne usunięcie z lokalu, ale tym razem łaskawie pozwolono mi zjeść zamówione dania, za co bardzo dziękuję.
Na przystawkę zamówiłem kurczaka nadziewanego na zimno za 6 zł. Ponieważ smak kurczaka jest wszędzie taki sam, skupić należy się na nadziewce, jako głównym wyróżniku zakąski. Ta serwowana w "Kaprysie" była niezła, acz nieco twarda - jak dla mnie, brakowało w niej delikatnie zmielonej wątróbki kurzej - zamiast niej dodano bułkę pszenną - ale tak też można.
Następnie na stół
nie dość, że p. Jaś zabrał mi kartę dań, to jeszcze sponiewierał mnie biednego psychicznie, donosząc o mym ciężkim występku właścicielce interesu, pani Ł. Czekałem więc potulnie na karne usunięcie z lokalu, ale tym razem łaskawie pozwolono mi zjeść zamówione dania, za co bardzo dziękuję.<br>Na przystawkę zamówiłem kurczaka nadziewanego na zimno za 6 zł. Ponieważ smak kurczaka jest wszędzie taki sam, skupić należy się na nadziewce, jako głównym wyróżniku zakąski. Ta serwowana w "Kaprysie" była niezła, acz nieco twarda - jak dla mnie, brakowało w niej delikatnie zmielonej wątróbki kurzej - zamiast niej dodano bułkę pszenną - ale tak też można.<br>Następnie na stół
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!