Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
Jałowy.

Bicie uczniów - wydawałoby się, pieśń przeszłości w polskich szkołach - nagle znów stało się problemem. Powodem coraz większej liczby skarg na nauczycieli kierowanych do komisji dyscyplinarnych (jedna czwarta wszystkich spraw) są przypadki kar cielesnych. Wychowawcom często przydarza się klaps czy policzek - wymierzone ze złości, a nie jak kiedyś jako kara na zimno (zwykle linijką po łapie) za niesubordynację.

O ile takie emocjonalne reakcje są coraz częstsze, o tyle mniej jest kar konwencjonalnych, jak wyrzucenie ze szkoły czy przeniesienie do innej. Wychowawcy sięgają po nie rzadko, starając się za wszelką cenę uniknąć jasnego uzasadnienia własnych poczynań.

Dochodzi do takich kuriozalnych sytuacji jak choćby
Jałowy. <br><br>Bicie uczniów - wydawałoby się, pieśń przeszłości w polskich szkołach - nagle znów stało się problemem. Powodem coraz większej liczby skarg na nauczycieli kierowanych do komisji dyscyplinarnych (jedna czwarta wszystkich spraw) są przypadki kar cielesnych. Wychowawcom często przydarza się klaps czy policzek - wymierzone ze złości, a nie jak kiedyś jako kara na zimno (zwykle linijką po łapie) za niesubordynację. <br><br>O ile takie emocjonalne reakcje są coraz częstsze, o tyle mniej jest kar konwencjonalnych, jak wyrzucenie ze szkoły czy przeniesienie do innej. Wychowawcy sięgają po nie rzadko, starając się za wszelką cenę uniknąć jasnego uzasadnienia własnych poczynań. <br><br>Dochodzi do takich kuriozalnych sytuacji jak choćby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego