Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy kulinarne
Rok: 2003
przebierz, zalej letnią wodą, płucz, aż woda będzie czysta. To bardzo ważne, bo są konserwowane związkami siarki, szkodliwymi dl zdrowia. Owoców nie mocz, z wyjątkiem rodzynek, gdy są przesuszone.
Praktyczne rady
Migdały - łatwo obierzesz ze skórki, jeśli na 5- 10 minut namoczysz je we wrzątku.
Rodzynki - które dodajesz do sernika na zimno, po opłukaniu zalej rumem albo brandy i pozostaw n 5-10 minut. Osączone dodaj do ciasta.
Orzechy włoskie i laskowe - będą efektownie zdobiły wypieki, jeśli przez 5-10 minut podprażysz je w piekarniku w temp. 180 st.
Maszynkę do mielenia orzechów - możesz zastąpić zwykłą maszynką do mielenia mięsa.

Keks świąteczny
przebierz, zalej letnią wodą, płucz, aż woda będzie czysta. To bardzo ważne, bo są konserwowane związkami siarki, szkodliwymi dl zdrowia. Owoców nie mocz, z wyjątkiem rodzynek, gdy są przesuszone.<br>Praktyczne rady<br>Migdały - łatwo obierzesz ze skórki, jeśli na 5- 10 minut namoczysz je we wrzątku.<br>Rodzynki - które dodajesz do sernika na zimno, po opłukaniu zalej rumem albo brandy i pozostaw n 5-10 minut. Osączone dodaj do ciasta.<br>Orzechy włoskie i laskowe - będą efektownie zdobiły wypieki, jeśli przez 5-10 minut podprażysz je w piekarniku w temp. 180 st.<br>Maszynkę do mielenia orzechów - możesz zastąpić zwykłą maszynką do mielenia mięsa.<br>&lt;gap&gt;<br>Keks świąteczny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!