Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Magazyn Polski
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1979
polega na odróżnianiu płci kurczaków ledwie wylęgłych z daj). Itd. itd.
Urzędowa lista, chyba na skutek pomylenia czynności produkcyjnych z pojęciem zawodu, przewiduje poza tym: dzwonkowaczy jaj, smarowaczy wałów... Wnioskując per analogiam można przypuszczać, że dokooptują do nich w przyszłości takie specjalności, jak poklepywacze tyłów, rozlistkowacze liści kapuścianych, wytłaczacze czubków, nabijacze, krętacze itp.
Zastrzeżenia budzą nie tyle rodzące się, jak grzyby po deszczu, specjalności (żadna praca nie hańbi) ile dziwaczność nazw niektórych zawodów. Dużo bardziej interesujące jest rzeczywiste istnienie w świecie dziwnych i osobliwych zawodów.
Wiele z nich stało się już tylko przebrzmiałym faktem historycznym - np. znana w czasach antycznych profesja
polega na odróżnianiu płci kurczaków ledwie wylęgłych z daj). Itd. itd. <br>Urzędowa lista, chyba na skutek pomylenia czynności produkcyjnych z pojęciem zawodu, przewiduje poza tym: &lt;orig&gt;dzwonkowaczy&lt;/orig&gt; jaj, smarowaczy wałów... Wnioskując per analogiam można przypuszczać, że dokooptują do nich w przyszłości takie specjalności, jak &lt;orig&gt;poklepywacze&lt;/orig&gt; tyłów, rozlistkowacze liści kapuścianych, &lt;orig&gt;wytłaczacze&lt;/orig&gt; czubków, nabijacze, krętacze itp. <br>Zastrzeżenia budzą nie tyle rodzące się, jak grzyby po deszczu, specjalności (żadna praca nie hańbi) ile dziwaczność nazw niektórych zawodów. Dużo bardziej interesujące jest rzeczywiste istnienie w świecie dziwnych i osobliwych zawodów. <br>Wiele z nich stało się już tylko przebrzmiałym faktem historycznym - np. znana w czasach antycznych profesja
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego