Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 08.12
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
likwidacji zakładu, skoro pracodawca, czyli Izba Celna w Rzepinie, nadal istnieje - tłumaczy Gajda. - Dlatego celniczki mają szansę wygrać tę sprawę w sądzie.

Nachodzą ich w domach

10 celniczek też liczy na wygraną. Dlatego nie podpisały oświadczeń i wynajęły adwokata.
- Ale jesteśmy wykończone psychicznie, bo pracownicy kadr nękają nas telefonami i nachodzą w domach. Jakim prawem? - pytają.
- Zgodnie z poleceniem Ministerstwa Finansów, przed wydaniem decyzji alokacyjnej, pracodawca miał obowiązek powiadomić każdego funkcjonariusza o tym fakcie - mówi Karaśkiewicz. Część osób jest jednak na zwolnieniach lekarskich. - Czasami nie ma więc innego wyjścia jak telefon czy przyjście do domu.
BEATA BIELECKA


Zdrowo policzyli

Wczoraj Narodowy
likwidacji zakładu, skoro pracodawca, czyli Izba Celna w Rzepinie, nadal istnieje - tłumaczy Gajda. - Dlatego celniczki mają szansę wygrać tę sprawę w sądzie.<br><br>&lt;tit&gt;Nachodzą ich w domach&lt;/&gt;<br><br>10 celniczek też liczy na wygraną. Dlatego nie podpisały oświadczeń i wynajęły adwokata. <br>- Ale jesteśmy wykończone psychicznie, bo pracownicy kadr nękają nas telefonami i nachodzą w domach. Jakim prawem? - pytają. <br>- Zgodnie z poleceniem Ministerstwa Finansów, przed wydaniem decyzji alokacyjnej, pracodawca miał obowiązek powiadomić każdego funkcjonariusza o tym fakcie - mówi Karaśkiewicz. Część osób jest jednak na zwolnieniach lekarskich. - Czasami nie ma więc innego wyjścia jak telefon czy przyjście do domu.<br>&lt;au&gt;BEATA BIELECKA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br><br>&lt;div type="news"&gt;&lt;tit&gt;Zdrowo policzyli&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Wczoraj Narodowy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego